Alexandria și Șelimbăr câștigă meciurile din deplasare, deși au fost conduse

CSM Alexandria și CSC Șelimbăr au câștigat meciurile disputate astăzi în deplasare, cu Progresul Spartac, respectiv FK Csikszereda, după ce au fost conduse pe tabelă.

După victoria din derbiul codașelor, CSM Alexandria se apropie la doar două puncte de locul 18, în timp ce Progresul rămâne cu un singur punct, pe ultimul loc în Liga 2.

Progresul a deschis repede scorul, în minutul 11, prin internaționalul Solet, dar oaspeții au egalat în minutul 30 prin Neaga. După pauză, Alexandria trece în avantaj prin golul lui Jerdea (min. 69), iar Gîdea stabilește rezultatul final, 1-3, în minutul 90+7.

CSC Șelimbăr și-a respectat statutul de favorită și a câștigat la Miercurea Ciuc, revenind pe primul loc în clasament, chiar FK Csikszereda a deschis scorul în minutul 21 prin Balogh.

Sibienii au răspuns instant și au egalat doar două minute mai târziu, prin Rotund, în timp ce Palmeș a în scris cu capul, fructificând centrarea perfectă a lui Panos, dintr-o lovitură liberă.

Sursă foto articol: FK Csikszereda