CSM Slatina și Steaua, egal într-un meci amical. Câte un gol în fiecare repriză

CSM Slatina și Steaua București au încheiat la egalitate partida amicală disputată la Slatina. A fost 1-1, golurile fiind marcate de Raul Popa (minutul 17) și Daniel Vîrtej (minutul 87).

Steaua a jucat în formula: Frânculescu (Iancu, min. 67) – Maftei (Dumitru, min. 88), Beța (Avram, min. 75), Vîrtej, Ceceri, Ilie (Brumă, min. 88) – Matei (Raicu, min. 65), Mancuso (Bărbulescu, min. 63), Drăghici (Chunchukov, min. 46) – Miguelez (Ioniță, min. 80), Nacho (Florea, min. 75).

La „militari” au lipsit Chipirliu, care nu a jucat niciun minut în cele patru partide amicale disputate până acum și Sierra. A debutat și atacantul spaniol Nacho Heras, care a fost titular și a jucat 75 de minute.

Pentru Steaua este prima partidă amicală din pauza de iarnă în care nu obține victoria și primește gol, după 5-0 cu Agricola Borcea, 4-0 cu Progresul Spartac și 9-0 cu Bolintin Malul Spart.

CSM Slatina a folosit un 11 diferit în fiecare repiză. Daniel Oprescu a început cu: Micu – Mitran, Abel Stan, Călin Toma, Donca, Dorin Toma, Leaţă, Cătălin Doman, Raul Popa, Valentin Alexandru.

După pauză, slătinenii au trimis în teren următoarea formulă: Velcu, Constantin Radu, Robert Gherghe, Sălcianu, Riza, Silvian Matei, Năstăsie, Denis Dragu, Ciocâlteu, Marin, Kayondo.