Dinamo, victorie mare cu Oțelul. „Câinii” scapă de ultimul loc în Superliga

După victoria spectaculoasă cu Farul de etapa trecută, Dinamo a făcut din nou o partidă foarte bună și a câștigat cu 3-1 meciul cu Oțelul Galați, disputat pe Stadionul „Arcul de Triumf”.

„Câinii” au dominat partida de la un capăt la altul și au avut numeroase ocazii de a înscrie, în special în a doua repriză. Dinamo a deschis scorul încă din minutul 3 (Politic), dar Pop a egalat un sfert de oră mai târziu, din penalty.

Tot alb-roșii aveau să înscrie înainte de pauză, Gnahoré marcând în minutul 34, iar Abdallah a stabilit scorul final după ce a executat perfect un penalty în minutul 81, portarul Oțelului plonjând la bara opusă.

Cu această victorie, a șasea în 26 de etape jucate în Superliga, Dinamo ajunge la 22 de puncte și lasă ultimul loc în clasament lui FC Botoșani (20 de puncte).