Meci spectaculos la Ploiești, cu răsturnări de situație. Craiova pleacă cu toate punctele

Universitatea Craiova a învins în deplasare, scor 3-2, Petrolul Ploieşti după ce a condus cu 2-0, dar gazdele au reușit să egaleze. Ploieștenii se îndepărtează de play-off.

Jovan Markovic a deschis scorul în minutul 32, după ce a fructificat o centrare a lui Mitriță. Baiaram a făcut 2-0, dar în ultimele secunde ale primei reprize, Huja a redus din handicap.

Petrolul a ieșit mai motivată de la vestiare și Grozav a reuşit să egaleze în minutul 47, după un şut superb, dar Baiaram a reușit dubla pentru Universitatea Craiova în minutul 59.

În minutul 83, craiovenii beneficiază de o lovitură de pedeapsă, dar Lukas Zima are o intervenție salvatoare la șutul lui Ivan. Universitatea termină meciul în 10 după eliminarea lui Ndong.