Debut perfect pentru Ceahlăul la relurea ligii secunde. Victorie la Chiajna

Ceahlăul Piatra Neamț a câștigat partida disputată la Chiajna, în debutul etapei cu numărul 16 din Liga 2 și a urcat pe locul 5 în clasament cu 25 de puncte, în timp ce gazdele au rămas la 22 de puncte.

Nemțenii au deschis scorul rapid, în minutul 7, prin Matei Moraru care interceptează o minge respinsă în față. Tot el face 2-0 în minutul 50, din pasa lui Neicuțescu.

Concordia a redus din handicap în minutul 70 după o lovitură de pedeapsă executată perfect de Adrian Bălan. Penalty-ul a fost dictat după ce Torje a fost busculat din spate de Akwasi, în careu.

Concordia Chiajna: Oncescu – Corbu, Stănică, Gerson (Hlistei, min. 83), Dima (Dragu, min. 25), Dumbravă – Vrdoljak, Tucaliuc (Iul. Roșu, min. 59), Gogescu (Ghimfuș, min. 46) – Torje, Ad. Bălan. Antrenor: Erik Lincar.

Ceahlăul: Krell – Pedro Albino, Taraduda, Constantin, Oltean – Akwasi – Petre (Onișa, min. 63), Moraru, Neicuțescu (Buziuc, min. 63, Core, min. 90+4), Llullaku (Jalbă, min. 90+4) – Cortelezzi (Forizs, min. 90+2). Antrenor: Cristian Pustai.