Etapa a cincea în Liga 2. Buzău revine spectaculos de la 0-2 la Dej și câștigă!

Etapa a cincea din Liga 2 se va întinde pe trei zile, cu mai multe meciuri jucate sâmbără și duminică. Ultimul meci, dintre CSC Șelimbăr și Steaua, are loc marți seara.

Cel mai spectaculos meci a avut loc la Dej, unde gazdele de la Unirea au condus cu 2-0 la pauză. A doua repriză, FC Buzău a arătat complet schimbată și a marcat de patru ori!

În meciurile jucate duminică, CFC Argeș a mai bigat un egal, de data aceasta la Metaloglobus, iar Ceahlăul, Dumbrăvița și Slobozia au dat lovitura în deplasare cu scoruri identice (1-0).

Incredibil, după cinci etape avem cinci cluburi care nu au reușit încă să câștige, CFC Argeș, Viitorul Târgu Jiu, Progresul Spartac, Metaloglobus și CS Tunari. Mai mult, Progresul are un singur gol marcat!

Unirea Dej – FC Buzău 2-4 (2-0) | Marcatori: Golda (17′), Piftor (42′ – penalty) – Șerban (63′), Dumitrache (82′), Radic (84′), Pervan (90+3′)

Corvinul Hunedoara – Concordia Chiajna 2-2 (1-1) | Marcatori: Hrezdac (42′), Coman (46′) – Bălan (4′), Ispas (66′)

CSM Reșița – Progresul Spartac 0-0

Viitorul Târgu Jiu – FK Miercurea Ciuc 1-1 (0-1) | Marcatori: Kelemen (44′) – Gîrbiță (85′)

CSM Alexandria – CSM Slatina 0-1 (0-0) | Marcator: Dragu (47′)

CS Mioveni – CSC Dumbrăvița 0-1 (0-0) | Marcator: Paulevici (59′)

CS Tunari – Ceahlăul Piatra Neamț 0-1 (0-0) | Marcator: Pedro Albino (71′)

Chindia Târgoviște – Unirea Slobozia 0-1 (0-0) | Marcator: Toma (69′)

Metaloglobus București – CFC Argeș 1-1 (1-1) | Marcatori: Chatziterzoglou (37′) – Angelov (43′)

CSC Șelimbăr – Steaua București (marți, 5 septembrie)