FC FCSB, egal cu Unirea Slobozia, deși a primit un penalty cadou

FC FCSB a terminat la egalitate și partida din etapa a doua din Superliga, 2-2 cu Unirea Slobozia, deși a primit cadou un penalty în minutul 54. Pe reluări s-a văzut clar că faultul a fost în afara careului.

Clubul din Berceni a deschis scorul pe micuțul stadion din Clinceni, unde Slobozia joacă meciurile de acasă. În minutul 34, Ştefănescu a executat excelent un corner, iar Lixandru a înscris.

Doar două minute mai târziu, Unirea Slobozia egalează, tot după un gol din corner, marcat de Filip Ilie. În minutul 54, Olaru a executat penalty-ul inventat de VAR și de arbitru și fecesebiștii treceau în avantaj.

Nu avea însă să fie și rezultatul final. Gazdele au reuşit să egaleze în minutul 90, prin juniorul Andrei Dorobanţu care a marcat un gol superb, din voleu, de la marginea careului.

UNIREA SLOBOZIA: Rusu – Medina, Antoche, Pospelov, Şerbănică, Lopez, Coadă (Pacionel 80), Camara (Aganovic 58), Purece (Gele 58), Afalna (Bărbuţ 70), Ilie (Dorobanţu 58). Antrenor: Adrian Mihalcea.

FC FCSB: Târnovanu – Antwi (Creţu 75), Ngezana, Dawa, Radunovic, Lixandru (Edjouma 56), Şut, Ştefănescu (Băluţă 56), Olaru (Alhassan 82), Musi, Popa (Miculescu 56). Antrenor: Elias Charalambous.