FC FCSB la primul titlu din istorie, după ce a câștigat meciul cu Farul

FC FCSB a câștigat primul titlu din istorie după ce a trecut cu 2-1 de Farul Constanța, în partida disputată pe Arena Națională. Clubul din Berceni are 49 de puncte, în timp ce constănțenii, locul doi, au 35.

Fecesebiștii au deschis scorul în minutul 26, prin Miculescu, dar în minutul 79, Farul egalează, după ce Munteanu a centrat din dreapta şi Rivaldinho a înscris cu o lovitură de cap. Gazdele au marcat din nou în minutul 84, prin Băluţă.

FC FCSB: Târnovanu – Creţu, Ngezana, Dawa, Ov. Popescu, Lixandru, Şut, Olaru, Miculescu, Băluţă (Alhassan 90), Oct. Popescu (Pandele 87). Antrenor: Elias Charalambous.

Farul: Buzbuchi – Sîrbu (Benchaib 46), Larie (Nedelcu 67), Popescu, Marins, Ganea, Queiros, Grameni (Popescu 67), Vînă (Casap 78), Munteanu, Andronache (Rivaldinho 46). Antrenor: Gheorghe Hagi