FC FCSB, părăsită de fani. Puțin peste 1000 de spectatori la meciul cu Iași

FC FCSB atrage din de în ce mai puțini spectatori la meciurile considerate pe teren propriu. La partida din etapa 6 din Superliga, cu Poli Iași, au fost puțin peste 1000 de oameni în tribune.

Asta în condițiile în care clubul din Berceni beneficiază de cele mai bune ore de disputare a partidelor și de presiunile lui Marcel Ciolacu și ale PSD pentru a juca pe Stadionul Ghencea.

Și la ultimul meci de campionat disputat pe teren propriu, cu Oțelul Galați, în tribune au fost sub 1500 de spectatori. Spre comparație, la primul meci jucat de Steaua pe teren propriu în acest sezon, cu FC Argeș, în timpul săptămânii, la ora 19:00, au fost prezenți peste 3500 de spectatori.

FC FCSB a fost inexistentă și pe teren în această seară. Politehnica Iași a câștigat cu 1-0 după golul marcat de Bordeianu în minutul 27. Căpitanul fecesebiștilor, Olaru, a fost eliminat de pe teren în minutul 36.