FK Csikszereda câștigă amicalul cu echipa de pe primul loc din liga secundă poloneză

FK Csikszereda a câștigat spectaculos, cu 3-2 (1–1), partida amicală cu Arka Gdynia, liderul ligii secunde din Polonia. Meciul s-a disputat în cantonamentul din Belek, Turcia.

Harghitenii au deschis scorul în minutul 11, când Jelena a înscris cu capul din centrarea lui János Nagy, dar polonezii au revenit în joc și au preluat conducerea prin golurile marcate de Czubak (minutele 16 și 68).

Finalul meciului a aparținut lui FK Csikszereda care a întors rezultatul prin Makrai (gol din 5 metri, după ce l-a deposedat pe portarul advers în minutul 86) și Babati (gol din penalty un minut mai târziu).

Antrenorul Robert Ilyes a trimis în teren următorul 11: Gyenge – János Nagy, Kelemen, Claudiu Apro, Gál – Andrezly – Bakos, Veres, Jelena – Ronai, Jelena, Kovács. Din minutul 70 au intrat și ceilalți jucători din lot.