FK Csíkszereda rămâne neînvinsă în Liga 2 și după duelul de la Reșița

FK Csíkszereda ajunge la șase victorii consecutive în acest sezon de Liga 2, după ce trece cu 3-2 de CSM Reșița. Partida disputată în Valea Domanului a fost decisă de un autogol.

Harghitenii au condus de fiecare dată pe tabelă, primul gol fiind marcat de Palmeș în minutul 25 cu un șut sub bară, din careu. Lascu restabilește egalitatea în minutul 34 cu un șut la colțul lung.

Dolny îi duce pe oaspeți în avantaj în minutul 40 după ce păcălește apărarea Reșiței și ajunge la balon înaintea portarului, iar Samake egalează din nou după ce portarul îi repinge lovitura de cap în picioare (minutul 56).

Finalul de meci este spectaculos. Anderson (minutul 80) anunță că harghitenii vor toate punctele și trimite un șut frumos, în transversală. În minutul 89, tot el trimite o minge în careu, iar Elton intervine ciudat și o trimite în propria poartă.