Jair îi dă lovitura de grație lui Dinamo și aduce trei puncte pentru Petrolul

Petrolul a câștigat la limită, 1-0, partida cu Dinamo din etapa a 22-a din Superliga. Golul victoriei ploieștenilor a venit târziu, în minutul 80 și a fost reușit de Jair.

A fost o partidă echilibrată, cu ocazii puține la ambele porți. Petrolistul Musi a obţinut un penalty în minutul 41, după un fault în careu al lui Patriche, dar arbitrul a revenit asupra deciziei după ce a consultat VAR-ul.

PETROLUL: Zima – Papp, Meijers, Huja – Doua (Dumitriu, min. 90), Seto (Diomande, min. 79), Jefferson (Hanca. min. 64), Jair, Ţicu – Al. Musi (Răducan, min. 79),  Grozav (Işfan, min. 79). Antrenor: Florin Pîrvu.

DINAMO: Golubovic – Araujo, Patriche, Homawoo – Costin (Moura, min. 78), Pavlicic, Ilic (Irimia, min. 73), Amzăr – Iglesias (Ghezali, min. 64), Gregorio (Roşu, min. 79), Abdallah (Gnahore, min. 46). Antrenor: Zeljko Kopic.