Moment fabulos la SR Brașov! Antrenorul Pîrvu a intrat pe teren la 53 de ani!

Un moment rar în ligile profesioniste s-a consemnat sâmbătă, 16 septembrie, în meciul SR Brașov – KSE Târgu Secuiesc. Enervat de indolența jucătorilor, antrenorul Ionel Pîrvu (53 de ani) a intrat pe teren în minutul 85.

Mai spectaculos este faptul că, pe lângă faptul că a ridicat publicul în picioare, Pîrvu a fost cel mai bun jucător de pe teren! Fostul internațional a dat câteva pase perfecte, a reușit preluări de manual și a avut o ocazie de gol.

Ionel Pîrvu este un produs al FC Brașov, debutând în 1988. A jucat și în Champions League alături de Steaua, la „militari” evoluând în 112 partide și marcând 12 goluri.

Meciul de ieri, contând pentru etapa a patra din Seria 5, Liga 3, a fost câștigat de KSE Târgu Secuiesc cu 1-0, golul fiind marcat din un penalty, în minutul 18. SR Brașov rămâne fără punct acumulat în acest sezon.