Ploaie de goluri în primele meciuri de la reluarea Superligii

Ploaie de goluri în primele meciuri de la reluarea Superligii. Sepsi OSK a „demolat” Poli Iași, 6-0, iar Rapid și FCU Craiova 1948 au oferit un spectacol incredibil, scor 4-3.

Covăsnenii au controlat meciul cu Poli și a câștigat clar, consolidându-și poziția în lupta pentru Play-Off. Au marcat: Ștefănescu (min. 19, 85), Matei (min. 36 – penalty), Păun (min. 42), Kallaku (min. 63), Bălașa (min. 88).

Thriller în Giulești

Pe Stadionul Rapid, oltenii au deschis scorul prin Dragoș Albu în minutul 25, cu o execuție spectaculoasă, dar gazdele au egalat prin Krasniqi înainte de pauză, minutul 43.

FCU Craiova 1948 a început perfect repriza secundă! Baeten a marcat pentru 2-1 în minutul 51, urmat de golul lui Blidar cinci minute mai târziu, iar Craiova era în avantaj, 3-1.

De aici meciul este dominat total de Rapid care revine incredibil și câștigă partida cu 4-3 prin golurile marcate de Rrahmani (min. 76 – penalty), Onea (min. 82) și Burmaz (min. 90+4).

RAPID: Moldovan – Onea, Săpunaru (C), Iacob, Braun – Djokovic, Oaidă (Albu 70′ ) – Hasani (Burmaz 60′ ), Cîrjan (El Sawy 60′ ), E. Krasniqi (Bamgboye 46′ ) – Rrahmani (I. Cristea 90+8′ ). Antrenor: Cristiano Bergodi

FCU CRAIOVA 1948: Gurău – Negru, Kvakic, Lacroix, Padula – Achim (C), D. Albu – Baeten (Sidibe 66′), Bauza (Ibrahim 66′), Blidar (Blănuță 83′) – Chițu (Mascarenhas 87′). Antrenor: Giovanni Constantino