Poli Iași și Dinamo au remizat în Copou. Golazo reușit de Bordeianu!

Poli Iaşi a încheiat la egalitate luni seara, pe teren propriu, scor 2-2, cu Dinamo București, în ultimul meci al etapei a cincea din Superliga.

Meciul a început de la 0-1. Samayoa are o intervenție hazardată în careu la Selmani, iar arbitrul dictează penalty. Același Selmani execută perfect, fără șanse pentru portarul Fernandez.

Ieșenii au o tresărire de orgoliu și se aruncă spre poarta „câinilor”. Presiunea este din ce în ce mai mare, iar golul plutește în aer. Egalează Bordeianu, în minutul 13, cu o „torpilă” de la peste 25 de metri.

Poli Iași intră la pauză în avantaj, după ce Samayoa își spală păcatele de la penalty cu o reușită din voleu. Dinamo a egalat în minutul 56, când Sivis a centrat din careu, mingea l-a lovit pe Todoroski şi a intrat în poartă.