Prima etapă în Liga 2. Chindia și Concordia Chiajna au debutat cu înfrângeri

Derbiul etapei dintre Steaua București și FC Argeș se dispută marți, 6 august, ora 19:00, în Ghencea

Astăzi s-au disputat primele meciuri contând pentru etapa I a sezonului 2024-2025 din Liga 2. Concordia Chiajna a pierdut pe teren propriu cu nou promovata CS Afumați, iar Chindia la Metaloglobus.

FC Voluntari, deși creditată cu prima șansă la promovare, a reușit să plece cu un punct de la Slatina după ce a egalat în ultimul minut al prelungirilor (90+7) după lovitura de cap a lui Armaș.

În duelul nou promovatelor, CSM Focșani a trecut ușor, scor 2-0, de AFC Câmpulung Muscel, în timp ce Unirea Ungheni a debutat cu un rezultat foarte bun, 0-0 la Mioveni.

Metaloglobus București – Chindia Târgoviște 3-2 (2-2) | Marcatori: Huiban (39), Honciu (45), Ekollo (90) / Zivkovic (45+1), Atanase (30)

CS Mioveni – Unirea Ungheni 0-0

Concordia Chiajna – CS Afumați 2-4 (2-3) | Marcatori: Burcea (25), Ghimfuș (44) / Stanciu (20, 27), Duțu (32), Dima (59 – autogol)

CSM Slatina – FC Voluntari 1-1 (1-0) | Marcatori: Doman (8) / Armaș (90+7)

CSM Focșani – AFC Câmpulung Muscel 2-0 (1-0) | Marcatori: Gorovei (27), Rența (51)

CSC Dumbrăvița – Metalul Buzău 3-1 (2-1) | Marcatori: Salhi (8, 36), Cibi (65) / Robu (25)

FC Bihor – Viitorul Târgu Jiu 0-0

FK Csikszereda – Ceahlăul Piatra Neamț 3-1 (3-0) | Marcatori: Bakoș (7, 34), Dolny (14) / Davordzie (68)

ACSM Reșița – FCU Craiova 2-0 (3-0) | Marcatori: Lascu (2), Haita (6)

Steaua București – FC Argeș 0-0