Rapid învinge UTA în Giulești și se apropie din nou la 7 puncte de primul loc

Rapid a trecut de UTA în meciul din etapa cu numărul 28 din Superliga. S-a terminat 4-1, după ce giuleștenii au deschis scorul prin Rrahmani încă din primul minut al meciului.

Bădescu înscrie pentru 2-0 după o greșeală a apărării oaspeților, iar UTA a revenit în joc chiar înainte de pauză, după ce Micovschi, jucătorul împrumutat de Rapid la Arad, a marcat cu o lovitură de cap.

Se face 3-1 tot după o greșeală a arădenilor. Funsho primește o pasă de la adversar la mijlocul terenului, înaintează spre poartă, îl găsește perfect pe culoar pe Rrahmani, iar kosovarul face dubla.

Rapid mai marchează o dată, de data aceasta prin rezerva Burmaz care ajunge la patru goluri în Superliga. Sârbul execută minunat, cu stângul, o lovitură liberă de la peste 25 metri de poarta arădenilor, iar mingea se oprește în plasă.