Rapid și CFR au terminat la egalitate. Giuleștenii au marcat la ultima fază!

Rapid și CFR Cluj au terminat la egalitate, 2-2, primul derby din noul sezon de Superliga. Giuleștenii au egalat în ultimul minut de prelungire, 90+7.

Meciul a început tare! Clujeanul Bîrligea a înscris în minutul 19, dar golul a fost anulat pentru o poziţie de ofsaid. Rapid a răspuns prin Burmaz, în minutul 23, dar șutul acestuia a lovit bara.

Scorul a fost deschis de CFR Cluj în minutul 28, Bîrligea marcând din pasa lui Deac. În minutul 54, portarul Sava l-a faultat pe Petrila în careu, iar Rrahmani a executat şi a egalat, 1-1.

În minutul 75, Tachtsidis a centrat, iar Peter Michael a înscris cu o lovitură de cap, readucând CFR în avantaj. Rapid a egalat la ultima fază a meciului, Hasani fructificând o pasă a lui Jambor.