Rapid trece la limită de Unirea Slobozia, în ultimul meci al etapei din Superliga

Unirea Slobozia a pierdut la limită, scor 1-2, meciul disputat pe teren propriu, la Clinceni, cu Rapid București. Partida a încheiat etapa cu numărul 10 din Superliga.

Rapid a început meciul în forță, Hromada a trimis peste poartă din careu, în primul minut, iar Hasani a lovit bara în minutul 2. În minutul 24, Rareş Pop a deschis scorul din pasa lui Christensen.

Ucrainianul Pospelov a egalat în minutul 31, dar giuleştenii au marcat golul victoriei în minutul 60, prin acelaș Rareş Pop care a şutat sub transversală, din careu.

Cu această victorie, formația atrenată de Marius Şumudică a urcat în clasament pe poziţia a 8-a, cu 12 puncte, peste Unirea Slobozia care rămâne cu 11 puncte.