S-au stabilit seriile de Liga 3 pentru acest sezon. Când se stabilește programul?

Comitetul de urgență al FRF a aprobat miercuri, 9 august, cele 10 serii din ediția 2023-2024 a Ligii 3. Printre echipele participante se află mai multe cluburi care au retrogradat anul trecut din această competiție.

SERIA 1SERIA 2SERIA 3
Viitorul DarabaniViitorul CuriţaGloria Băneasa
Bucovina RădăuţiCSM Focşani 2007Gloria Albeşti
Foresta SuceavaSporting LieştiAxiopolis Cernavodă
Șomuz FălticeniUnirea BranişteaRecolta Gheorghe Doja
Știinţa MiroslavaCSM Râmnicu SăratAgricola Borcea
Rapid BrodocMetalul BuzăuÎnainte Modelu
CSM VasluiVoinţa LimpezişProgresul Fundulea
Aerostar BacăuViitorul IancaDunărea 2005 Călăraşi
CSM BacăuViitorul ŞuţeştiFC Voluntari 2
FC BacăuHamangia BaiaCS Afumaţi
SERIA 4SERIA 5SERIA 6
Dunărea GiurgiuMuscelul Câmpulung EliteUnirea Bascov
SC Popeşti-LeordeniOlimpic Cetate RâşnovSCM Râmnicu Vâlcea
CS Dinamo BucureştiSR BraşovViitorul Dăeşti
AS FC PucioasaKids Tâmpa BraşovFlacăra Horezu
Flacăra MoreniOlimpic ZărneştiCozia Călimăneşti
Aro Câmpulung MuscelCiucaş TărlungeniPetrolul Potcoava
CS PăuleştiSepsi OSK 2Vediţa Coloneşti
CSO PlopeniAFC Odorheiu SecuiescSporting Roşiori
CS BlejoiFC BraşovCetatea Turnu Măgurele
Tricolorul BreazaKSE Târgu SecuiescU Craiova 1948 2
SERIA 7SERIA 8SERIA 9
CSC Ghiroda şi Giarmata ViiPolitehnica TimişoaraGloria 2018 Bistriţa-Năsăud
Phoenix BuziaşCSC Peciu NouACS Tg. Mureş
Voinţa LupacAvântul PeriamAvântul Reghin
Viitorul ŞimianProgresul PecicaUnirea Ungheni 2018
Universitatea Craiova 2Şoimii LipovaMetalurgistul Cugir
ACSO FiliaşiCS SocodorUnirea Alba Iulia
CSO TurceniCrişul Chişineu-CrişUniversitar Alba Iulia
Gilortul Târgu CărbuneştiGloria Lunca-Teuz CermeiIndustria Galda
Jiul PetroşaniACB IneuViitorul Cluj
CSM DevaFC BihorACS Mediaş
SERIA 10
Lotus Băile Felix
Crişul Sântandrei
Olimpia Satu Mare
Olimpia MCMXXI Satu Mare
Minaur Baia Mare
CSM Sighetu Marmaţiei
Victoria Carei
SCM Zalău
Minerul Ocna Dej
Sănătatea Cluj

Programul pentru fiecare din cele 10 serii va fi stabilit vineri, 11 august, de la ora 13:00, prin tragerea la sorți ce va avea loc la Casa Fotbalului.

ȘTIRI FOTBAL | ȘTIRI SUPERLIGA | ȘTIRI LIGA 2 | ȘTIRI LIGA 3

- Publicitate -
- Publicitate -