Steaua și CSM Reșița, egal în Ghencea. Oaspeții au lovit bara de trei ori!

Steaua a terminat la egalitate, 2-2, partida cu CSM Reșița, disputată în etapa cu numărul 3 din Liga 2. Chiar dacă steliștii au condus de două ori, reșițenii au lovit barele porții de trei ori!

Meciul a început cu o ocazie imensă de gol pentru Reșița în minutul 9. Lascu pătrunde central, șutează de la 20 metri, Frănculescu respinge în transversală, mingea sare la Burlacu care șterge bara din stânga porții steliste.

În minutul 15, Steaua deschide scorul. Adi Popa pătrunde impetuos pe banda stângă, șutează bine, dar portarul respinge în corner. Lovitura este executată bine de Matei, mingea ajunge la Răsdan, în centrul careului, acesta face o piruetă și o împinge în poartă.

În minutul 22 se face 1-1. Păcuraru primește o minge în marginea careului, șutează, portarul reține și îi pune pe contraatac pe reșițeni care marchează prin Haită.

Steaua revine în avantaj pe tabelă cu cinci minute înainte de pauză. Roș-albaștrii au o lovitură liberă de la circa 25 metri de poartă, lateral dreapta, mingea este centrată la Kereki care împinge balonul în plasă.

Reșițenii au o nouă ocazie imensă înainte de pauză. Damian Isac trimite o „torpilă” de la peste 25 de metri de poartă, dar mingea lovește încheietura barelor.

În repriza a doua s-a jucat mai mult la mijlocul terenului, cu puține ocazii de poartă. Reștenii au egalat în minutul 65 prin Samake care a marcat cu largul concurs al portarului Munteanu care a scăpat mingea printre picioare.

Steaua putea obține victoria în prelungiri. Chipirliu recentrează o minge din corner în minutul 90+4, balonul ricoșează dintr-un adversar în centrul careului mic, iar Nacho Heras trimite cu capul direct în brațele lui Goga.