Supriză la Tunari în meciul de Cupă. În rest, victorii pentru favorite

CS Tunari a reușit o nouă surpriză în meciul din cea de-a doua etapă a grupelor Cupei României. De data aceasta, ilfovenii au scos un egal meritat cu FC Voluntari.

Chiar dacă echipa din Superliga a deschis scorul în minutul 64 prin lovitura de cap a lui Matricardi, Tunari nu a renunțat și a egalat în minutul 84, după o fază superbă Sin-Dragoș Gheorghe, finalizată de Mitrică.

La Oradea, UTA nu a reușit să scoată niciun punct din duelul cu Universitatea Craiova. Singurul gol al partidei a venit în minutul 80, când Mateiu a fructificat o centrare din corner.

Și FCU Craiova a cîștigat duelul din deplasare, în fața echipei de Liga 3, SCM Zalău. A marcat Padula în minutul 23, printr-un șut pe jos, cu dreptul, din 11 metri lateral dreapta.

Scorul rundei a fost reușit de FC Hermannstadt care a zdrobit Progresul Pecica cu 6-0. Pentru sibieni au marcat Fonseca (2 goluri), Biceanu, Neguț (penlaty), Oroian și Gabi Iancu.

În ultimul meci al zilei, Steaua și Rapid s-au anihiliat reciproc în meciul jucat în Ghencea. A fost spectacol total în tribune, duelul galeriilor fiind câștigat de Peluza Sud Steaua care a afișat trei coregrafii spectaculoase.