Ultimele meciuri amicale înainte de debutul ligii secunde. Rezultate și marcatori!

Majoritatea divizionarelor secunde au disputat astăzi ultima partidă de pregătire înainte de începerea noului sezon de Liga 2. Goool.ro vă prezintă rezultatele și marcatorii!

Steaua a încheiat seria amicalelor din această vară cu o victorie la limită împotriva CSM Alexandria, pe teren propriu. Au marcat Chipirliu (penalty) și Matei pentru „militari”, respectiv Epure cu un golazo pentru teleormăneni.

La Slatina, echipa locală CSM a terminat la egalitate partida cu CFC Argeș. Doman a deschis scorul pentru olteni în minutul 44, iar Morar a egalat în minutul 70 din penalty.

Chindia Târgoviște a jucat pe teren propriu cu nou promovata în liga secundă AFC Câmpulung Muscel. S-a terminat 3-1 pentru dâmbovițeni prin golurile marcate de Florea (2), Dogănoiu, respectiv Ene.

La Focșani, nou promovata CSM s-a distrat cu CSM Adjud 1946 (Liga 3). S-a terminat 8-0 pentru gazde prin golurile marcate de Dănăilă (26′), Stancu (29′), Ciobanu (32′, 40′, 65′, 67′), Dodoi (87′ – penalty, 90’+2

CSC Dumbrăvița a trecut lejer de maghiarii de la Szeged-Csanád Grosics Akadémia cu 5-0, în deplasare, iar Viitorul Târgu Jiu a pierdut partida de pregătire jucată în deplasare la Râmnicu Vâlcea cu SCM, scor 0-1.

Ieri, FK Csikszereda a trecut cu 3-1 (1-0) de AFC Odorheiu Secuiesc (Liga 3). Pentru harghiteni au marcat Hegedus Janos (17), Jozef Dolny (67) și Makrai Gabor (84).