Steaua a trecut de CSM Slatina în ultimul amical înainte de noul sezon

În ultimul meci înainte de începutul sezonului de Liga 2, Steaua a trecut cu 2-0 de CSM Slatina, într-un amical disputat fără spectatori pe Stadionul „1 Mai”.

Primul gol a venit în urma unui autogol, după o centrare a lui Maftei, iar golul doi a fost marcat după pauză de Stephan Drăghici.

Steaua a început în formula: Frânculescu, Maftei, Wallace, Vîrtej, Dobrescu, Buziuc, Sierra, Mancuso, Topuzov, Boiciuc, Chipirliu. După pauză au intrat Pop, Drăghici, Avram, Ilie, Matei, Raicu, Bărbulescu, Chunchokov, Florea.

„Militarii” au schimbat radical lotul în această vară, cele mai importante transferuri fiind Topuzov (CSKA 1948 Sofia), Dobrescu (UTA Arad), Rober Sierra (Spartak Varna) și Boiciuc (FC Buzău).

Steliștii vor debuta în noul sezon de Liga 2, marți, pe 8 august, ora 21:00, în deplasare, cu Chindia Târgoviște.